5 grudnia 2014r

Miesiąc grudzień napełnia nas magią, dobrocią, życzliwością. Wspominamy św. Mikołaja i podtrzymujemy zwyczaj obdarowywania innych upominkami.

My cieszymy się z tego, że  i w tym roku 5 grudnia 2014r. do naszego Domu przyszedł Święty Mikołaj w towarzystwie Anioła i Diabła, odwiedził wszystkich mieszkańców i pracowników. Dziękujemy za pamięć, dobre słowo  i upominki.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat się kocha. Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru Pomoże nam głębiej przeżyć tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Przyniesie wszystkim radość i spokój, byśmy go mogli rozdawać na każdym kroku.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych nadziei, miłości, ciepła i życzliwości życzą Mieszkańcy, Pracownicy i Dyrektor DPS

20 listopad 2014r

20 listopada 2014r. w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, na którą zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z powiatu limanowskiego, nowosądeckiego, jasielskiego i gorlickiego. Podczas uroczystości swoimi występami zaszczycili nas uczestnicy Ośrodka Wsparcia z Gorlic z filią w Bobowej. Serdecznie im dziękujemy (skecze i piosenki były piękne). Była zabawa, były wróżby oraz potrawy przygotowane w ramach terapii - "kociołki czarownicy", pomysłowe i bardzo dobre. 

Przygotowanie imprezy było możliwe dzięki hojności sponsorów, którym gorąco dziękujemy za okazane serce.                                                                                                                                         

 

Piknik na rzecz osób niepełnosprawnych

W dniu 21 września grupa Mieszkańców domu wzięła udział w Powiatowym Pikniku na rzecz osób niepełnosprawnych. Impreza odbyła się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Podczas pikniku można było podziwiać prace wykonane w ramach terapii zajęciowej przez mieszkańców domów pomocy, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych. Ciekawym elementem imprezy były występy zaproszonych gości jak i przedstawicieli Ośrodków biorących udział w pikniku.  

28 października 2014r

W dniu 28 października 2014r. przedstawiciele naszego Domu wzięłi udział, w organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, Pożegnaniu Lata 2014r. Uroczystość ta była połączona z otwarciem nowej rehabilitacji. W ramach projektu odremontowano stary budynek, który został wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Jak zawsze zabawa była super, wróciliśmy zadowoleni.

                                                                                                      Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie

Odpust w Dębowcu

W dniu 18 września 2014r. w Dębowcu w Bazylice Mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette odbyło się coroczne spotkanie chorych, poprzedzające odpust wrześniowy. W uroczystościach brały udział chorzy, cierpiący, niepełnosprawni, którzy docierali do Dębowca sami lub tak jak my w grupach zorganizowanych. Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył ks. biskup Jan Niemiec, który cierpienie doskonale zna z własnego doświadczenia. Napełnieni słowem i łaskami powruciliśmy do DPS.