Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom Mieszkańców naszego Domu za przybycie do nas w dniu 25 czerwca na Spotkanie z rodzinami. Dzień ten był wyjątkowy dla naszych podopiecznych, mogli pokazać rodzinom jak się tutaj bawią, jak spędzają wolny czas - zaprezentowali krótke przedstawienie, które bardzo się podobało. Pogoda również dopisała, siedząc w ogrodzie grillowaliśmy i śpiewali. Dziękujemy wszystkim przybyłym za miłą atmosferę.

                                                                                                            Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy DPS

zaproszenie

Zaproszenie

W dniu 25 czerwca 2014r. w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14 odbędzie się Dzień otwarty Domu. Wszystkich chętnych do zapoznania się z naszą placówką serdecznie zapraszamy od godz. 10.00 do 13.00

                                                                                                                   Dyrekcja i pracownicy Domu. 

16 kwietnia 2014

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia: aby czas Święta paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

                                                                                               Dyrektor, pracownicy i Mieszkańcy DPS

28 maj 2014r

28 maja 2014r. delegacja Mieszkańców naszego Domu wzięła udział w konkursie prac terapii zajęciowej organizowanym przez DPS w Limanowej pod hasłem "Śmiech to zdrowie". W ramach konkursu każdy zaproszony Dom ( a było ich 14) miał za zadanie  przygotować krótki występ kabaretowy. Występy były świetne, należy przyznać że Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej wykazali się cikawymi pomysłami i dali powody do doskonałej zabawy.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

9 i 10 kwietnia 2014r

Czas przedświąteczny to czas szczególny dla wszystkich, również dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Z wielką radością wzięliśmy udział w organizowanych przeglądach palm i stołów wielkanicnych. Najpierw wysiłek włożony na przygotowanie kwiatów do palmy, zebranie w odpowiednim czasie bazi, bukszpanu, a następnie przygotowanie palmy. Podobnie z przygotowaniem stołu: pisanki, mazurki, święconka. A jaka radość i satysfakcja w dniu przeglądu, gdy osoby z zewnątrz podziwiają, degustują i chwalą.

9 kwietnia z piękną palmą, koszykiem wielkanocnym, pisankami i innymi smakołykami byliśmy w DPS w Nowym Sączu.

10 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnym przeglądzie w GCK w Gorlicach.

W nastroju świątecznym pełni nadziei 11 kwietnia wzięliśmy udział w inscenizowanej Drodze Krzyżowej w DPS w Foluszu. Wspólne przeżywanie drogi krzyżowej z osobami niepełnosprawnymi jest ogromnym przeżyciem, które wzmacnia naszą wiarę i ufność w drugiego człowieka, przepełnia nasze serca miłością, nadzieją, życzliwością.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenia i możliwość przeżycia przygotowań do Świąt Wielkiejnocy w sposób szczególny.