Piknik Integracyjny

22 czerwca na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach im. M. Kromera odbył się II Powiatowy Piknik Integracyjny. Uczestnicy Pikniku świetnie się bawili, biorąc udział w różnych przedstawieniach. Przedstawiciele naszego Domu wzięli udział w pokazie mody i zaprezentowali modę Cantry.  

Festyn

18 czerwca bawiliśmy się na Festynie organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. E. Platter. Przywitała nas krótkim koncertem Orkiestra Straży Granicznej, która towarzyszyła nam podczas zabawy. Bawiliśmy się dobrze za co dziękujemy organizatorom Festynu.

Zaproszenie na Dzień Otwarty

                                                ZAPROSZENIE

Dyrekcja, personel i Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14 serdecznie zaprasza 17 czerwca 2015r. na Dzień Otwarty Domu oraz Spotkanie z Rodzinami naszych Mieszkańćów. W tym dniu od godz. 10.00 umożliwimy zainteresowanym zapoznanie się z placówką i jej funkcjonowaniem, zasadami ubiegania się o przyjęcie. Będzie można uzyskać informacje na temat zasad funkcjonowania terapii zajęciowej, rehabilitacji, dostępu do świadczeń zdrowotnych.

                                                                                                                   Serdecznie zapraszamy. 

 

Dzień otwarty

Dzień 17 czerwca 2015r. był Dniem otwartym w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14. Wszystkie osoby zainteresowane zostały zapoznane z zasadami ubiegania się o skierowanie do dps, z zasadmi odpłatności, z warunkami panującymi w naszym Domu i jego działalnością.

Ponadto na spotkanie ze swoimi krewnymi przybyło wiele rodzin. Cieszy nas fakt, iż z roku na rok liczba rodzin odwiedzających zwrasta. Podczas spotkania rodzin z mieszkańcami i pracownikami naswzego Domu można było obejrzeć, przygotowane w ramach terapii zajęciowej, prezentacje o naszym Domu oraz zdjęcia z różnych imprez , w których braliśmy udział, a było ich sporo. Można był podziwiać piękne prace artystyczne Mieszkańców wykonywane w pracowniach terapii zajęciowej. Spotkaniu dopisywała ładna pogoda, dzięki niej mogliśmy pospacerować w ogrodzie, posłuchać muzyki, pośpiewać i oczywiście grillować.

Dyrekcja w imieniu swoim, pracowników i mieszkańców serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom za liczne przybycie, za dobre słowa, życzliwość i dozobaczenia za rok.

25 maj 2015 Zielone Świątki

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w DPS w Sękowej, gdzie Czciliśmy drugi dzień Zielonych Świątek. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprowioną w starym, zabydkowym Kościółku. Potem tradycyjne smażenie jajecznicy na ognisku. A jajecznica była przepyszna, smażona na boczku z dodatkiem szczypiorku. Na dodatek przepyszny kołacz ze sesrm, kiełbaski. Pomimo niesprzyjającej pogody, atmosfera była gorąca, były śpiewy i fajna zabawa.