12 luty 2015r

W dniu 12 lutego w naszym Domu uroczyście zakończyliśmy realizację projektu "Poprawa życia mieszkańców DPS Gorlice - rozbudowa infrastruktury i szkolenia personelu współfinansowanego ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Projekt realizowany był w ramach Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie pod nazwą Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem.

W projekcie podjęto następujące działania: dostosowanie budynku DPS w Gorlicach ul. Michalusa 14 do wymagań ochrony pożarowej, termomodernizacja ścian z wymianą instalacji c.o. oraz budowa pochylni dla niepełnosprawnych przy budynku DPS, adaptacja 4 pomieszczeń na pokoje kąpielowe oraz 2 pomieszczeń na Pracownię Aktywizacji Twórczej  i Pracownię Rewalidacji, utworzono park rekreacyjno - terapeutyczny, zakup wyposażenia oraz szkolenia personelu. 

22 i 26 styczeń 2015r.

W miesiącu styczniu wiele razy mieliśmy możliwość pośpiewać kolędy.

22 stycznia delegacja naszego Domu wzieła udział w kolejnym przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez warsztaty terapii zajęciowej w Lipinkach. Wspaniała atmosfera, jeszcze świąteczny nastrój, śpiew kolęd dla pokrzepienia ducha.

26 stycznia do naszego Domu z kolędą przybyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorlic oraz uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach. Dziękujemy za wspóle kolędowanie i mile spędzone chwile.

                                                                                                                                       Mieszkańcy DPS

5 grudnia 2014r

Miesiąc grudzień napełnia nas magią, dobrocią, życzliwością. Wspominamy św. Mikołaja i podtrzymujemy zwyczaj obdarowywania innych upominkami.

My cieszymy się z tego, że  i w tym roku 5 grudnia 2014r. do naszego Domu przyszedł Święty Mikołaj w towarzystwie Anioła i Diabła, odwiedził wszystkich mieszkańców i pracowników. Dziękujemy za pamięć, dobre słowo  i upominki.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat się kocha. Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru Pomoże nam głębiej przeżyć tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Przyniesie wszystkim radość i spokój, byśmy go mogli rozdawać na każdym kroku.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych nadziei, miłości, ciepła i życzliwości życzą Mieszkańcy, Pracownicy i Dyrektor DPS

14 stycznia 2015r.

W dniu 14 stycznia z kolędą na ustach pojechaliśmy do Mszany Dolnej. Spotkanie zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej  miało na celu zjednoczenie domów pomocy społecznej wokół Narodzenia Pańskiego i pośpiewanie kolęd i pastorałek. Po wyśpiewaniu kolęd rozpoczęła się zabawa. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, dzięki czemu mogliśmy spędzić mile czas.

20 listopad 2014r

20 listopada 2014r. w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, na którą zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z powiatu limanowskiego, nowosądeckiego, jasielskiego i gorlickiego. Podczas uroczystości swoimi występami zaszczycili nas uczestnicy Ośrodka Wsparcia z Gorlic z filią w Bobowej. Serdecznie im dziękujemy (skecze i piosenki były piękne). Była zabawa, były wróżby oraz potrawy przygotowane w ramach terapii - "kociołki czarownicy", pomysłowe i bardzo dobre. 

Przygotowanie imprezy było możliwe dzięki hojności sponsorów, którym gorąco dziękujemy za okazane serce.