Festyn

18 czerwca bawiliśmy się na Festynie organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. E. Platter. Przywitała nas krótkim koncertem Orkiestra Straży Granicznej, która towarzyszyła nam podczas zabawy. Bawiliśmy się dobrze za co dziękujemy organizatorom Festynu.

Dzień otwarty

Dzień 17 czerwca 2015r. był Dniem otwartym w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14. Wszystkie osoby zainteresowane zostały zapoznane z zasadami ubiegania się o skierowanie do dps, z zasadmi odpłatności, z warunkami panującymi w naszym Domu i jego działalnością.

Ponadto na spotkanie ze swoimi krewnymi przybyło wiele rodzin. Cieszy nas fakt, iż z roku na rok liczba rodzin odwiedzających zwrasta. Podczas spotkania rodzin z mieszkańcami i pracownikami naswzego Domu można było obejrzeć, przygotowane w ramach terapii zajęciowej, prezentacje o naszym Domu oraz zdjęcia z różnych imprez , w których braliśmy udział, a było ich sporo. Można był podziwiać piękne prace artystyczne Mieszkańców wykonywane w pracowniach terapii zajęciowej. Spotkaniu dopisywała ładna pogoda, dzięki niej mogliśmy pospacerować w ogrodzie, posłuchać muzyki, pośpiewać i oczywiście grillować.

Dyrekcja w imieniu swoim, pracowników i mieszkańców serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom za liczne przybycie, za dobre słowa, życzliwość i dozobaczenia za rok.

25 maj 2015 Zielone Świątki

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w DPS w Sękowej, gdzie Czciliśmy drugi dzień Zielonych Świątek. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprowioną w starym, zabydkowym Kościółku. Potem tradycyjne smażenie jajecznicy na ognisku. A jajecznica była przepyszna, smażona na boczku z dodatkiem szczypiorku. Na dodatek przepyszny kołacz ze sesrm, kiełbaski. Pomimo niesprzyjającej pogody, atmosfera była gorąca, były śpiewy i fajna zabawa.

Zaproszenie na Dzień Otwarty

                                                ZAPROSZENIE

Dyrekcja, personel i Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14 serdecznie zaprasza 17 czerwca 2015r. na Dzień Otwarty Domu oraz Spotkanie z Rodzinami naszych Mieszkańćów. W tym dniu od godz. 10.00 umożliwimy zainteresowanym zapoznanie się z placówką i jej funkcjonowaniem, zasadami ubiegania się o przyjęcie. Będzie można uzyskać informacje na temat zasad funkcjonowania terapii zajęciowej, rehabilitacji, dostępu do świadczeń zdrowotnych.

                                                                                                                   Serdecznie zapraszamy. 

 

Wielkanoc 2015

Czas Wilkiego Postu przygotowuje nas do głębokiego przeżycia Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego. My równiez jak co roku przygotowaliśmy się do Świąt włączając się w prace na terapii zajęciowej, tworzyliśmy piękne kwiaty z bibuły, które zostały wykorzystane do zrobienia palmy na Niedzielę Palmową. Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową uczestniczymy w 2 przeglądach palm i stołów Wielkanocnych.

 1. Organizowany w GCK Gorlice przez Gorlickie Stowarzyszenie Pomocy Społacznej Sucurrere

2. W Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu organizowanym przez tamten DPS.

Przygotowaliśmy nie tylko piękną Palmę ale na naszym stole był koszyk ze święconką, pięknie malowane pisanki, babka, mazurek, przepyszne mięsa, sałatka.

W piątek przeżywaliśmy inscenizowaną Drogę Krzyżową na terenie Folusza. Organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Foluszu. Mieszkańcy tego domu byli aktorami, a każda zaproszona jednostka aktywnie uczestniczyła w Nabożeństwie poprzez rozważanie kolejnych stacji. Dziękujemy organizatorom za to, że po raz kolejny pozwolili nam przejść śladami Jezusa.

I nadszedł długo wyczekiwany czas Świąt. Pradniemy złożyć naszym przyjaciołom, rodzinom, czytelnikom najlepsze życzenia Świąteczne:

 Niech w czasie Święta Paschy w waszych sercach, rodzinach zagości radość i wielka nadzieja odradzającego się życia. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

                                                                                               Życzą Dyrekcja, pracownicy i Mieszkańcy DPS