W Zaczarowanym dworze

W dniu 27 sierpnia 2015r. mieliśmy przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach na imprezie pod nazwą "W Zaczarowanym Dworze". Pogoda piękna, śpiew, muzyka wprowadziła nas w nastrój dworski. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zabawy mieli przygotować potrawę "dworską". Na specjalnie przygotowanym stole odbył się przegląd potraw i degustacja. Były różności: pieczona kaczka, bigosy, pierogi z wątróbką, dziczyzna itp. Serdeczne podziękowania dla DPS w Zbyszycach za zaproszenie.

Czas wakacji

Okres wakacyjny wydaje sie być czasem odpoczynku, ale nie w naszym Domu. Również w czasie wakacji czas nam miło płynął. Dużo grillowaliśmy w naszym pięknym ogrodzie, śpiewliśmy i słuchaliśmy muzyki. Czasem w grillowaniu towarzyszli nam uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia lub mieszkańcy Domów pomocy Społecznej z Klimkówki i Gorlic ul. Sienkiewicza.

Ponadto 6 lipca 2015r. uczestniczyliśmy w pikniku Integracyjnym dla Mieszkańców DPS-ów powiatu gorlickiego. Organizatorem była Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Wyjdź z Domu". Piknik rozpoczął realizację projektu "Wyjdźy z domu" skierowanego do społeczności mieszkańców domów pomocy społecznej. Założeniem projektu jest zaktywizowanie mieszkańców dps-ów, pobudzenie ich do działania i realizowania swoich pasji. Projekt zakłada zrealizowanie takich działań jak: warsztaty malarskie, plener malarski, zajęcia z dogoterapii, zabawy integracyjne i wycieczkę do Europejskiego Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. 

III Małopolski Przegląd Piosenki

23 czerwca 2015r.  odbył się III Małopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej i Piosenki Turystycznej. Na scenie GCK wystąpiło 22 placówki: Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Dzienny Ośrodek Wsparcia z województwa małopolskiego i podkarpackiego. Nasz Dom reprezentował Pan Stanisław, który zajął II miejsce przedstawiając wiersz własnego autorstwa. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

Spotkanie Świętojańskie

30 czerwca 2015r. w Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce jak w latach ubiegłych odbyło się Spotkanie Świętojańskie. Zrobiliśmy piękny wianek świętojański z kwiatów, ziół i traw, i pojechaliśmy się bawić. Pogoda sprzyjała w szukaniu kwiatu paproci, a szczęśliwcami okazali się mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sękowej. Następnie był grill i zabawa taneczna.

Piknik Integracyjny

22 czerwca na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach im. M. Kromera odbył się II Powiatowy Piknik Integracyjny. Uczestnicy Pikniku świetnie się bawili, biorąc udział w różnych przedstawieniach. Przedstawiciele naszego Domu wzięli udział w pokazie mody i zaprezentowali modę Cantry.