Misterium Męki Pańskiej- Folusz

12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu odbyła się organizowane co roku Misterium Męki Pańskiej. Rozważania przygotowały i prowadziły delegacje z zaproszonych placówek. W modlitwie i rozważaniach Drogi Krzyżowej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba. 

Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych- 2019

W sali kameralnej w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XIV Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych. W przeglądzie udział wzięło 9 ośrodków.

Na naszym stole Wielkanocnym honorowe miejsce zajmuje koszyk ze święconka a w nim: drapane jajka, jajka woskiem malowane, chrzan, buraczki, kiełbaska, baranek. Obok święconki znajduje się: babka, mazurek, sałatka "Leśna Polana", chrzan z jajkiem, ćwikła, półmisek mięcha, rolada schabowa, pasztet zapiekany i kura faszerowana. Dekoracje na stół Wielkanocny przygotowali nasi mieszkańcy.  W ramach przeglądu wykonaliśmy palmę z naturalnych surowców takich jak: bukszpan, bazie, ozdobna trawa i bibuła.

Po prezentacji stołów każdemu ośrodkowi zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki. 

Przegląd zakończył się wspólną degustacja tradycyjnych potraw wielkanocnych i świątecznych wypieków. 

Tłusty Czwartek i Ostatki

28 lutego- Tłusty Czwartek- połączyliśmy wraz z ostatkami. W pracowni terapii  zajęciowej podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców pyszne gofry oraz rogalik,  śpiewaliśmy  piosenki biesiadne , rozmawialiśmy i miło spędzaliśmy czas.

 

8 Marca

8 Marca to dzień wyjątkowy dla każdej z Pań. W tym dniu przygotowaliśmy spotkanie w pracowni terapii zajęciowej przy ciastku i kawie. Panowie złożyli  życzenia płci pięknej. 

Terapia zajęciowa - przygotowania do świąt

Do świąt Wielkanocnych zostało  jeszcze sporo czasu ....ale my nie próżnujemy,zaczeliśmy powoli przygotowania. W pracowni terapii zajęciowej mieszkańcy naszego domu wykonują ozdoby świąteczne tj. pisanki, kwiaty do palmy,kartki świąteczne oraz stroiki.