Marsz żonkilowy

2 czerwca odbył się Gorlicki Dzień Osób Niepełnosprawnych. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Narodzenia NMP  w intencji osób niepełnosprawnych i chorych, po której tradycyjnie ruszył VIII Gorlicki Marsz Żonkilowy. Podczas Pikniku Burmistrz miasta zapewnił nam dużo atrakcji za które bardzo dziękujemy. 

Konkurs w Limanowej

28 maja zostaliśmy zaproszeni do zaprzyjaznionego domu w Limanowej na XIII Konkurs Prac Terapii Zajęciowej pod hasłem: Eko- ogródek- warzywa i owoce w twórczości mieszkańców DPS. Podczas spotkania odbyły się rówież zabawy z nagrodami zarówno dla dyrektorów, mieszkańców i opiekunów

 

Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych- 2019

W sali kameralnej w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XIV Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych. W przeglądzie udział wzięło 9 ośrodków.

Na naszym stole Wielkanocnym honorowe miejsce zajmuje koszyk ze święconka a w nim: drapane jajka, jajka woskiem malowane, chrzan, buraczki, kiełbaska, baranek. Obok święconki znajduje się: babka, mazurek, sałatka "Leśna Polana", chrzan z jajkiem, ćwikła, półmisek mięcha, rolada schabowa, pasztet zapiekany i kura faszerowana. Dekoracje na stół Wielkanocny przygotowali nasi mieszkańcy.  W ramach przeglądu wykonaliśmy palmę z naturalnych surowców takich jak: bukszpan, bazie, ozdobna trawa i bibuła.

Po prezentacji stołów każdemu ośrodkowi zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki. 

Przegląd zakończył się wspólną degustacja tradycyjnych potraw wielkanocnych i świątecznych wypieków. 

Misterium Męki Pańskiej- Folusz

12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu odbyła się organizowane co roku Misterium Męki Pańskiej. Rozważania przygotowały i prowadziły delegacje z zaproszonych placówek. W modlitwie i rozważaniach Drogi Krzyżowej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba. 

8 Marca

8 Marca to dzień wyjątkowy dla każdej z Pań. W tym dniu przygotowaliśmy spotkanie w pracowni terapii zajęciowej przy ciastku i kawie. Panowie złożyli  życzenia płci pięknej.