maj 2017r

23 maja 2017r. uczestniczyliśmy w  XII Konkursie Prac Terapii Zajęciowej pt. "Wyjątkowe chwile z życia Domu utrwalone na fotografii". Organizatorem Konkursu był Dom Pomocy Społecznej w Limanowej. Ocenie podlegały oprawy zdjęć, które można było wykonać różnymi sposobami. My przygotowaliśmy kilka zdjęć, których ramki ozdobiliśmy w różnoraki sposób: były ramki malowane, przyzdabiane muszlami, wykonane z pudełek. Przyznać należy, że wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, pomysły na ramki były fantastyczne: m. in. ozdabiane makaronami, kaszą, muszelkami, wykonane ze skóry. Wszystkim gratulujemy pomysłowości. 

Wielki Post

Wielki Post to czas wyciszenia, zastanowienia się nad sobą, nabrania dystansu do życia, co pozwala nam na należyte przygotowanie się do naważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie skupiliśmy się na przygotowaniach do dwóch Przeglądów Palm i Stołów Wielkanocnych.

5 kwietnia Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych organizowany w DPS w Nowym Sączu

6 kwietnia Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych w Gorlickim Centrum Kultury.

Niezwykłym przeżyciem był udział w inscenizowanej Drodze Krzyżowej ulicami Folusza. Dziękujemy za to przeżycie  Mieszkańcom i pracownikom DPS w Foluszu.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim, aby to Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło odrodzenie duchowe, napełniło serca spokojem i wiarą, dało siłę w pokonywaniu trudności życia codziennego.

                                                                                              Mieszkańcy i pracownicy DPS w Gorlicach ul. Michalusa 14

Boże Narodzenie 2016r.

Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2017

składają najserdeczniejsze życzenia.

Aby ten wyjątkowy czas był pełen rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, miłości i pokoju.

A radość płynąca ze Świąt, poczucie spełnienia niech towarzyszy przez cały Nowy Rok 2017.

Karnawał 2017r

Karnawał w 2017r. trwał dość długo. 

W styczniu kilka razy spotykaliśmy się na spotkaniach kolędniczych: odwiedzili nas między innymi uczestnicy Ośrodka Wsparcia z pięknie przygotowanymi Jasełkami, przedszkolaki z Przedszkola Nr 8 oraz uczniowie ze Szkół. Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek, zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. 

Adwent 2016r.

Adwent, czyli okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jak co roku napełnia nas spokojem, skłania do refleksji, pokuty. To czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.

Starym zwyczajem, ku czci Świętego Mikołaja, Biskupa Miry, 6 grudnia do naszego Domu przyjechał Święty Mikołaj z pomocnikami i obdarował Mieszkańców upominkami. Samo wydarzenie sprawiło nam wiele radości, ale i uświadomiło nam jak niewiele czasu pozostało na przygotowania do Świąt. Ubieranie choinek, robienie stroików i ten magiczny czas wspólnej Wigilii i Świąt.

21 grudnia na terenie naszego Domu odbyło się spotkanie Wigilijne, które było podsumowaniem realizowanych działań w ramach projektu "Wyjdź z domu". Spotkanie uświetnił pięknym śpiewem zespół folkowy Serencza, było wspólne kolędowanie, mogliśmy oglądać prace uczestników projektu, a na zakończenie przyjechał Święty Mikołaj z nagrodami dla uczestników projektu.