Czas na lato

Okres wakacyjny przeminął szybko, atrackcji nam nie brakowało. Korzystaliśmy z ciepłej, słonecznej pogody miło spędzając czas w  ogrodzie.

Od sierpnia m.in. dla mieszkańców naszego Domu realizowany jest projekt pt. "Wyjdźmy z domu" w ramach, którego prowadzone są zajęcia terapii kreatywnej, zabawy integracyjne i wycieczki. W ramach projektu odbył się grill integracyjny na terenie Klimkówki. Byliśmy również na wycieczce w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. 

23 sierpnia wzięliśmy udział w Paradzie koszy z plonami ziemi. Organizaterem imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Sienkiewicza 30 

 

czerwiec 2016

Czerwiec 2016r. w naszym DPS obfitował w spotkania integracyjne.

12 czerwca uczestniczyliśmy w Pikniku Integracyjnym Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Starostwo Powiatu Gorlickiego. Podczas Pikniku można było zwiedzić obiekty znajdujące się w skansenie, m.in.: drewniane domy, spichlerz, poznać warunki życia Pogórzan, zobaczyć stroje ludowe. Spotkanie umilały występy zespołów oraz orkiestry dętej z Dominikowic.

22 czerwca był Dniem otwartym dla naszego Domu, również w tym dniu przybyło do nas wiele rodzin naszych mieszkańców na spotkanie ze swoimi bliskimi. Były chwile radości, wzruszeń, życzliwości. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszych mieszkańców, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyjechali aby spotkać się z bliskimi i pracownikami Domu. 

23 czerwca odbyło się Spotkanie Świętojańskie na terenie Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać występ łemkowskiego zespołu folkowego Serencza oraz wzięliśmy udział w konkursie na kapelusz ozdobiony kwiatami. Była super zabawa.

28 czerwca wzięliśmy udział w Festynie organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. E. Plater. Prawdziwą "ucztą dla ucha" był koncert w wykonaniu przedstawicieli Orkiestry Straży Granicznej, która cały czas przygrywała do tańca. Zabawa była fajna, były konkursy, nagrody, miłe towarzystwo, za co dziękujemy organizatorom.

  

Zaproszenie

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych

na

Dzień Otwarty domu w dniu 22 czerwcz 2016r. od godz. 1000. 

W trakcie spotkania można uzyskać informacje dotyczące zasad ubiegania się o skierowanie do domu pomocy społecznej, z zasadami odpłatności, poznać warunki panujące w naszym domu i jego działalność.

Superwizja dla pracowników DPS

Pracownicy naszego Domu uczestniczą w superwizji realizowanej w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”.  Jej celem jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i podniesienie skuteczności pracy, udzielenie wsparcia, sprzyjanie rozwojowi tych pracowników, a także identyfikowanie źródeł i sposobów pokonywania trudności w pracy oraz wzmacnianie umiejętności komunikowania się pracowników z mieszkańcami, współpracownikami i instytucjami oraz otoczeniem, w którym funkcjonują.

Projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” jest realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.sppw.rops.krakow.pl

maj 2016r.

W miesiącu maju nasi mieszkańcy pomimo zimna i niesprzyjajacej pogody uczęstniczyli chętnie w organizowanych zajęciach terapeutycznych zarówno na terenie domu jak i poza dps.

16 maja w drógi dzień Zielonych Świąt delegacja mieszkańców pojechała do Domu Pomocy w Sękowej na biesiadowanie przy pieczeniu jajecznicy na ognisku. Pomimo zimna była miła, przyjazna atmosfera, były występy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipinek oraz Ośrodka Wsparcia z Gorlic.

22 maja część mieszkańców uczestniczyła w  Marszu Żonkilowym i Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych. Punktem kulminacyjnym był występ zespołu Baciary.

24 maja delegacja mieszkńców wzięła udział w XI konkursie Prac Terapii Zajęciowej organizowanym przez DPS w Limanowej. Tematem prezentowanych prac było "szczęście", każdy z uczestników prezentował swoje talizmany szczęścia. To takie chwile łączące ludzi, pozwalające przeżyć coś wyjątkowego, pozostawiające miłe wspomnienia są prawdziwym szczęściem.