Karnawał

Karnawał w 2016r. nieco krótszy i tak odfitowałw różne imprezy. Z najważniejszych w których wzięliśmy udział to:

1. Spotkanie integracyjne organizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej pod hasłem "Z kolędą na ustach". Odbyło się w Remizie Strażackiej w Mszanie Dolnej -19 stycznia w mroźny dzień z odrobiną śniegu. Impreza była fajna, występy dzieci, kolędowanie i muzyka porywająca do tańca.

2. 21 stycznia w naszym domu odbyło się spotkanie z uczestnikami Dziennego Ośrodka Wsparci.

3. 28 stycznia w barokowej Świątyni w Lipinkach odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. Nasz mieszkaniec pan Stanisław za śpiewi grę na gitarze zdobył złotą Wiolinkę.  

Życzenia

24 grudnia 2015r. Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny nie tylko dla pracowników i mieszkańców naszego Domu, ale dla wszystkich.

z Tupotanem do tańca

W okresie 1.09.2015r. do 15.11.2015r. w naszym Domu realizowany był projekt: "Z TUPOTANEM DO TAŃCA". Realizatorem projektu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Kobylanki. Grupa Mieszkańców Domu wzięła udział w czterech spotkaniach zorganizowanych na terenie domu. Mieszkańcy chętnie brali udział w zajęciach z niecierpliwością oczekując kolejnych zajęć.

9 listopada odbyło się zakończenie projektu, podczas którego, na specjalnym dywanie zaprezentowano tańce europejskie i tańce w kręgu. Pomysł na napisanie projektu i sposobu na integrację ludzi młodych z seniorami okazał się sukcesem. Dziękujemy serdecznie realizatorom za możliwość uczestniczenia w projekcie i życzymy sukcesów, szczególnie w pisaniu nowych projektów.

Andrzejki

19 listopada 2015r. w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa" dla mieszkańców Domu. Na zabawie gościliśmy przyjaciół z innych domów pomocy społecznej (powit gorlicki, jasielski, nowosądecki i limanowski). Podczas zabawy prezentowane były "kociołki czarownicy". Każdy z Domów przygotował coś pysznego, czarodziejskiego. Były wróżby, lanie wosku i tańce.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie udzielone podczas przygotowania imprezy. Dzięki hojności ludzi dobrego serca zostały przygotowane posiłki, upominki. Dziękujemy również za oprawę muzyczną.

Pożegnanie Lata 2015r.

Miesiąc wrzesień zaczyna się kojarzyć z zimnem, niechęcią, ale w naszym domu nie było żle. Czas nam mile upływał podczas zabaw, i wycieczek.

10 września 2015r. uczestniczyliśmy w XVIII Pożegnaniu Lata organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159.

15 września w związku z uroczystościami odpustowymi odbyliśmy Pielgrzymkę do Dędowca.

22 września wyjechaliśmy na wycieczkę do Kunowej. Było super, wioska indiańska, różne zwirzęta i pogoda dobra.