Karnawał 2017r

Karnawał w 2017r. trwał dość długo. 

W styczniu kilka razy spotykaliśmy się na spotkaniach kolędniczych: odwiedzili nas między innymi uczestnicy Ośrodka Wsparcia z pięknie przygotowanymi Jasełkami, przedszkolaki z Przedszkola Nr 8 oraz uczniowie ze Szkół. Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek, zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. 

Boże Narodzenie 2016r.

Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2017

składają najserdeczniejsze życzenia.

Aby ten wyjątkowy czas był pełen rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, miłości i pokoju.

A radość płynąca ze Świąt, poczucie spełnienia niech towarzyszy przez cały Nowy Rok 2017.

listopad 2016

Listopad 2016r.

10 listopada wzięliśmy udział w zabawie listopadowo-patriotycznej. Była to zabawa integracyjna dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z naszego powiatu. Zabawa miała charakter biesiady, którą prowadził chór Belfersingers z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Autorem spotania była Fundacja Wyjdź z domu.

16 listopada nasz Dom obchodził jubileusz 25 -lecia, który został połączony z zabawą Andrzejkową. Impreza została wzbogacona występami zespołu Pogórzanie z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele powiatu, miasta, delegacje z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, jasielskiego, gorlickiego.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w organizacji imprezy.  

Adwent 2016r.

Adwent, czyli okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jak co roku napełnia nas spokojem, skłania do refleksji, pokuty. To czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.

Starym zwyczajem, ku czci Świętego Mikołaja, Biskupa Miry, 6 grudnia do naszego Domu przyjechał Święty Mikołaj z pomocnikami i obdarował Mieszkańców upominkami. Samo wydarzenie sprawiło nam wiele radości, ale i uświadomiło nam jak niewiele czasu pozostało na przygotowania do Świąt. Ubieranie choinek, robienie stroików i ten magiczny czas wspólnej Wigilii i Świąt.

21 grudnia na terenie naszego Domu odbyło się spotkanie Wigilijne, które było podsumowaniem realizowanych działań w ramach projektu "Wyjdź z domu". Spotkanie uświetnił pięknym śpiewem zespół folkowy Serencza, było wspólne kolędowanie, mogliśmy oglądać prace uczestników projektu, a na zakończenie przyjechał Święty Mikołaj z nagrodami dla uczestników projektu.

 

wrzesień w naszym domu

Wrzesień zwiastuje zbliżającą się jesień. Jeszcze ciepłe dni pozwoliły nam korzystać z uroków kończącego się lata.

15 września w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach wzięliśmy udział w imprezie " W każdym domu inaczej smakuje chleb". DPS działający już 30 -lat po raz kolejny był organizatorem festynu. Pogoda była piękna, kożystając ze słońca bawiliśmy się super.

22 września byliśmy uczestnikami zabawy "Pożegnanie lata" organizowanej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159. Prawdziwie żegnaliśmy lato, pogoda zupełnie dopasowana: zimno, pochmurno, szybko zrobiło się ciemno, ale nic nam nie przeszkodziło dobrze się bawić przy gorących dźwiękach muzyki.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym Domom za pamięć i zaproszenia. Pozdrawiamy.