Adwent 2016r.

Adwent, czyli okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jak co roku napełnia nas spokojem, skłania do refleksji, pokuty. To czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.

Starym zwyczajem, ku czci Świętego Mikołaja, Biskupa Miry, 6 grudnia do naszego Domu przyjechał Święty Mikołaj z pomocnikami i obdarował Mieszkańców upominkami. Samo wydarzenie sprawiło nam wiele radości, ale i uświadomiło nam jak niewiele czasu pozostało na przygotowania do Świąt. Ubieranie choinek, robienie stroików i ten magiczny czas wspólnej Wigilii i Świąt.

21 grudnia na terenie naszego Domu odbyło się spotkanie Wigilijne, które było podsumowaniem realizowanych działań w ramach projektu "Wyjdź z domu". Spotkanie uświetnił pięknym śpiewem zespół folkowy Serencza, było wspólne kolędowanie, mogliśmy oglądać prace uczestników projektu, a na zakończenie przyjechał Święty Mikołaj z nagrodami dla uczestników projektu.

 

listopad 2016

Listopad 2016r.

10 listopada wzięliśmy udział w zabawie listopadowo-patriotycznej. Była to zabawa integracyjna dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z naszego powiatu. Zabawa miała charakter biesiady, którą prowadził chór Belfersingers z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Autorem spotania była Fundacja Wyjdź z domu.

16 listopada nasz Dom obchodził jubileusz 25 -lecia, który został połączony z zabawą Andrzejkową. Impreza została wzbogacona występami zespołu Pogórzanie z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele powiatu, miasta, delegacje z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, jasielskiego, gorlickiego.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w organizacji imprezy.  

Czas na lato

Okres wakacyjny przeminął szybko, atrackcji nam nie brakowało. Korzystaliśmy z ciepłej, słonecznej pogody miło spędzając czas w  ogrodzie.

Od sierpnia m.in. dla mieszkańców naszego Domu realizowany jest projekt pt. "Wyjdźmy z domu" w ramach, którego prowadzone są zajęcia terapii kreatywnej, zabawy integracyjne i wycieczki. W ramach projektu odbył się grill integracyjny na terenie Klimkówki. Byliśmy również na wycieczce w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. 

23 sierpnia wzięliśmy udział w Paradzie koszy z plonami ziemi. Organizaterem imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Sienkiewicza 30 

 

wrzesień w naszym domu

Wrzesień zwiastuje zbliżającą się jesień. Jeszcze ciepłe dni pozwoliły nam korzystać z uroków kończącego się lata.

15 września w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach wzięliśmy udział w imprezie " W każdym domu inaczej smakuje chleb". DPS działający już 30 -lat po raz kolejny był organizatorem festynu. Pogoda była piękna, kożystając ze słońca bawiliśmy się super.

22 września byliśmy uczestnikami zabawy "Pożegnanie lata" organizowanej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159. Prawdziwie żegnaliśmy lato, pogoda zupełnie dopasowana: zimno, pochmurno, szybko zrobiło się ciemno, ale nic nam nie przeszkodziło dobrze się bawić przy gorących dźwiękach muzyki.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym Domom za pamięć i zaproszenia. Pozdrawiamy.

czerwiec 2016

Czerwiec 2016r. w naszym DPS obfitował w spotkania integracyjne.

12 czerwca uczestniczyliśmy w Pikniku Integracyjnym Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Starostwo Powiatu Gorlickiego. Podczas Pikniku można było zwiedzić obiekty znajdujące się w skansenie, m.in.: drewniane domy, spichlerz, poznać warunki życia Pogórzan, zobaczyć stroje ludowe. Spotkanie umilały występy zespołów oraz orkiestry dętej z Dominikowic.

22 czerwca był Dniem otwartym dla naszego Domu, również w tym dniu przybyło do nas wiele rodzin naszych mieszkańców na spotkanie ze swoimi bliskimi. Były chwile radości, wzruszeń, życzliwości. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszych mieszkańców, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyjechali aby spotkać się z bliskimi i pracownikami Domu. 

23 czerwca odbyło się Spotkanie Świętojańskie na terenie Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać występ łemkowskiego zespołu folkowego Serencza oraz wzięliśmy udział w konkursie na kapelusz ozdobiony kwiatami. Była super zabawa.

28 czerwca wzięliśmy udział w Festynie organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. E. Plater. Prawdziwą "ucztą dla ucha" był koncert w wykonaniu przedstawicieli Orkiestry Straży Granicznej, która cały czas przygrywała do tańca. Zabawa była fajna, były konkursy, nagrody, miłe towarzystwo, za co dziękujemy organizatorom.