20 listopad 2014r

20 listopada 2014r. w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, na którą zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z powiatu limanowskiego, nowosądeckiego, jasielskiego i gorlickiego. Podczas uroczystości swoimi występami zaszczycili nas uczestnicy Ośrodka Wsparcia z Gorlic z filią w Bobowej. Serdecznie im dziękujemy (skecze i piosenki były piękne). Była zabawa, były wróżby oraz potrawy przygotowane w ramach terapii - "kociołki czarownicy", pomysłowe i bardzo dobre. 

Przygotowanie imprezy było możliwe dzięki hojności sponsorów, którym gorąco dziękujemy za okazane serce.                                                                                                                                         

 

28 października 2014r

W dniu 28 października 2014r. przedstawiciele naszego Domu wzięłi udział, w organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, Pożegnaniu Lata 2014r. Uroczystość ta była połączona z otwarciem nowej rehabilitacji. W ramach projektu odremontowano stary budynek, który został wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Jak zawsze zabawa była super, wróciliśmy zadowoleni.

                                                                                                      Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie

Odpust w Dębowcu

W dniu 18 września 2014r. w Dębowcu w Bazylice Mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette odbyło się coroczne spotkanie chorych, poprzedzające odpust wrześniowy. W uroczystościach brały udział chorzy, cierpiący, niepełnosprawni, którzy docierali do Dębowca sami lub tak jak my w grupach zorganizowanych. Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył ks. biskup Jan Niemiec, który cierpienie doskonale zna z własnego doświadczenia. Napełnieni słowem i łaskami powruciliśmy do DPS. 

Piknik na rzecz osób niepełnosprawnych

W dniu 21 września grupa Mieszkańców domu wzięła udział w Powiatowym Pikniku na rzecz osób niepełnosprawnych. Impreza odbyła się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Podczas pikniku można było podziwiać prace wykonane w ramach terapii zajęciowej przez mieszkańców domów pomocy, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych. Ciekawym elementem imprezy były występy zaproszonych gości jak i przedstawicieli Ośrodków biorących udział w pikniku.  

Jubileusz

4 września 2014r

Delegacja Mieszkańców Naszego domu wzięła udział w obchodach uroczystości 20-lecia DPS w Klimkówce. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. dziękczynnej za otrzymywane łaski. Było przypomnienie historii domu, podziękowania i prezenty, występy przygotowane przez Szkołę w Ropie oraz mieszkańców domu. Kolejnym elementem imprezy była zabawa taneczna na świeżym powietrzu. Zabawa była fajna, pogoda dopisała, szkoda było wracać.

                                          Pracownicy i mieszkańcy naszego domu składają podziękowania i najlepsze życzenia jubilatom.