wrzesień 2017

Wrzesień 2017r. był obfity w imprezy, wyjazdy

29 sierpnia bawiliśmy się na Dożynkach w DPS Gorlice ul. Sienkiewicza. Pogoda sprzyjała, przygotowane kosze z plonami ziemi były ogromne i do tego przepyszne pierogi z różnymi farszami ( z kapustą, śliwami, ruskie, ze szpinakiem, z mięsem itp.), które przywozili uczestnicy imprezy.

7 września odwiedziliśmy mieszkańców DPS w Szczyrzycu, gdzie odbywała się olimpiada sportowa w szachach. szło nam dobrze ale pucharu nie zdobyliśmy.

14 września żegnaliśmy kolejny raz LATO, jak zwykle w DPS w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159. Wróciliśmy zadowoleni z zabawy.

19 września bawiliśmy się w DPS w Zbyszycach, gdze tym razem przygotowywaliśmy przetwory.

27 września byliśmy na wycieczce w Troi Podkarpackiej i w Iwoniczu. Należy podkreślić, że w Troi dużo ciekawych rzeczy można było zobaczyć a w Iwoniczu zrelaksować się i odprężyć pijąc wodę. Prosimy o więcej.

lato 2017r.

Pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich rodzin naszych mieszkańców, które wzięły udział w kolejnym "spotkaniu z rodzinami", szczególnie za słowa wdzięczności, zadowolenia, nawet wzruszenie. Dzięki temu czujemy się dowartościowani, potrzebni i możemy odczuwać satysfakcję z naszej pracy.  Zapraszamy za rok.

Okres letni szczególnie w tym roku przebiegł bardzo szybko, pogoda zmienna, aczkolwiek nie można narzekać. Wolny czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu, wśród drzew i kwiatów, bawiąc się przy grillu, muzyce, śpiewie.

maj 2017r

23 maja 2017r. uczestniczyliśmy w  XII Konkursie Prac Terapii Zajęciowej pt. "Wyjątkowe chwile z życia Domu utrwalone na fotografii". Organizatorem Konkursu był Dom Pomocy Społecznej w Limanowej. Ocenie podlegały oprawy zdjęć, które można było wykonać różnymi sposobami. My przygotowaliśmy kilka zdjęć, których ramki ozdobiliśmy w różnoraki sposób: były ramki malowane, przyzdabiane muszlami, wykonane z pudełek. Przyznać należy, że wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, pomysły na ramki były fantastyczne: m. in. ozdabiane makaronami, kaszą, muszelkami, wykonane ze skóry. Wszystkim gratulujemy pomysłowości. 

Dzień otwarty w DPS

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

serdecznie zapraszają w dniu 21 czerwca 2017r. w godz. 10.00 - 14.00 

wszystkich zainteresowanych

na Dzień Otwarty Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14 

W tym dniu będzie można uzyskać niezbędne informacje dotyczące zasad kierowania do DPS, zasad odpłatności, zapoznać się z warunkami panującymi w naszym DPS.

Wielki Post

Wielki Post to czas wyciszenia, zastanowienia się nad sobą, nabrania dystansu do życia, co pozwala nam na należyte przygotowanie się do naważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie skupiliśmy się na przygotowaniach do dwóch Przeglądów Palm i Stołów Wielkanocnych.

5 kwietnia Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych organizowany w DPS w Nowym Sączu

6 kwietnia Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych w Gorlickim Centrum Kultury.

Niezwykłym przeżyciem był udział w inscenizowanej Drodze Krzyżowej ulicami Folusza. Dziękujemy za to przeżycie  Mieszkańcom i pracownikom DPS w Foluszu.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim, aby to Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło odrodzenie duchowe, napełniło serca spokojem i wiarą, dało siłę w pokonywaniu trudności życia codziennego.

                                                                                              Mieszkańcy i pracownicy DPS w Gorlicach ul. Michalusa 14