25 maj 2015 Zielone Świątki

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w DPS w Sękowej, gdzie Czciliśmy drugi dzień Zielonych Świątek. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprowioną w starym, zabydkowym Kościółku. Potem tradycyjne smażenie jajecznicy na ognisku. A jajecznica była przepyszna, smażona na boczku z dodatkiem szczypiorku. Na dodatek przepyszny kołacz ze sesrm, kiełbaski. Pomimo niesprzyjającej pogody, atmosfera była gorąca, były śpiewy i fajna zabawa.

Wielkanoc 2015

Czas Wilkiego Postu przygotowuje nas do głębokiego przeżycia Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego. My równiez jak co roku przygotowaliśmy się do Świąt włączając się w prace na terapii zajęciowej, tworzyliśmy piękne kwiaty z bibuły, które zostały wykorzystane do zrobienia palmy na Niedzielę Palmową. Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową uczestniczymy w 2 przeglądach palm i stołów Wielkanocnych.

 1. Organizowany w GCK Gorlice przez Gorlickie Stowarzyszenie Pomocy Społacznej Sucurrere

2. W Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu organizowanym przez tamten DPS.

Przygotowaliśmy nie tylko piękną Palmę ale na naszym stole był koszyk ze święconką, pięknie malowane pisanki, babka, mazurek, przepyszne mięsa, sałatka.

W piątek przeżywaliśmy inscenizowaną Drogę Krzyżową na terenie Folusza. Organizatorem był Dom Pomocy Społecznej w Foluszu. Mieszkańcy tego domu byli aktorami, a każda zaproszona jednostka aktywnie uczestniczyła w Nabożeństwie poprzez rozważanie kolejnych stacji. Dziękujemy organizatorom za to, że po raz kolejny pozwolili nam przejść śladami Jezusa.

I nadszedł długo wyczekiwany czas Świąt. Pradniemy złożyć naszym przyjaciołom, rodzinom, czytelnikom najlepsze życzenia Świąteczne:

 Niech w czasie Święta Paschy w waszych sercach, rodzinach zagości radość i wielka nadzieja odradzającego się życia. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

                                                                                               Życzą Dyrekcja, pracownicy i Mieszkańcy DPS

 

22 i 26 styczeń 2015r.

W miesiącu styczniu wiele razy mieliśmy możliwość pośpiewać kolędy.

22 stycznia delegacja naszego Domu wzieła udział w kolejnym przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez warsztaty terapii zajęciowej w Lipinkach. Wspaniała atmosfera, jeszcze świąteczny nastrój, śpiew kolęd dla pokrzepienia ducha.

26 stycznia do naszego Domu z kolędą przybyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorlic oraz uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach. Dziękujemy za wspóle kolędowanie i mile spędzone chwile.

                                                                                                                                       Mieszkańcy DPS

12 luty 2015r

W dniu 12 lutego w naszym Domu uroczyście zakończyliśmy realizację projektu "Poprawa życia mieszkańców DPS Gorlice - rozbudowa infrastruktury i szkolenia personelu współfinansowanego ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Projekt realizowany był w ramach Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie pod nazwą Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem.

W projekcie podjęto następujące działania: dostosowanie budynku DPS w Gorlicach ul. Michalusa 14 do wymagań ochrony pożarowej, termomodernizacja ścian z wymianą instalacji c.o. oraz budowa pochylni dla niepełnosprawnych przy budynku DPS, adaptacja 4 pomieszczeń na pokoje kąpielowe oraz 2 pomieszczeń na Pracownię Aktywizacji Twórczej  i Pracownię Rewalidacji, utworzono park rekreacyjno - terapeutyczny, zakup wyposażenia oraz szkolenia personelu. 

14 stycznia 2015r.

W dniu 14 stycznia z kolędą na ustach pojechaliśmy do Mszany Dolnej. Spotkanie zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej  miało na celu zjednoczenie domów pomocy społecznej wokół Narodzenia Pańskiego i pośpiewanie kolęd i pastorałek. Po wyśpiewaniu kolęd rozpoczęła się zabawa. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, dzięki czemu mogliśmy spędzić mile czas.