Dzień otwarty w DPS

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

serdecznie zapraszają w dniu 21 czerwca 2017r. w godz. 10.00 - 14.00 

wszystkich zainteresowanych

na Dzień Otwarty Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14 

W tym dniu będzie można uzyskać niezbędne informacje dotyczące zasad kierowania do DPS, zasad odpłatności, zapoznać się z warunkami panującymi w naszym DPS.

maj 2017r

23 maja 2017r. uczestniczyliśmy w  XII Konkursie Prac Terapii Zajęciowej pt. "Wyjątkowe chwile z życia Domu utrwalone na fotografii". Organizatorem Konkursu był Dom Pomocy Społecznej w Limanowej. Ocenie podlegały oprawy zdjęć, które można było wykonać różnymi sposobami. My przygotowaliśmy kilka zdjęć, których ramki ozdobiliśmy w różnoraki sposób: były ramki malowane, przyzdabiane muszlami, wykonane z pudełek. Przyznać należy, że wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, pomysły na ramki były fantastyczne: m. in. ozdabiane makaronami, kaszą, muszelkami, wykonane ze skóry. Wszystkim gratulujemy pomysłowości. 

Karnawał 2017r

Karnawał w 2017r. trwał dość długo. 

W styczniu kilka razy spotykaliśmy się na spotkaniach kolędniczych: odwiedzili nas między innymi uczestnicy Ośrodka Wsparcia z pięknie przygotowanymi Jasełkami, przedszkolaki z Przedszkola Nr 8 oraz uczniowie ze Szkół. Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek, zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. 

Wielki Post

Wielki Post to czas wyciszenia, zastanowienia się nad sobą, nabrania dystansu do życia, co pozwala nam na należyte przygotowanie się do naważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie skupiliśmy się na przygotowaniach do dwóch Przeglądów Palm i Stołów Wielkanocnych.

5 kwietnia Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych organizowany w DPS w Nowym Sączu

6 kwietnia Przegląd Palm i Stołów Wielkanocnych w Gorlickim Centrum Kultury.

Niezwykłym przeżyciem był udział w inscenizowanej Drodze Krzyżowej ulicami Folusza. Dziękujemy za to przeżycie  Mieszkańcom i pracownikom DPS w Foluszu.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim, aby to Zmartwychwstanie Pańskie przyniosło odrodzenie duchowe, napełniło serca spokojem i wiarą, dało siłę w pokonywaniu trudności życia codziennego.

                                                                                              Mieszkańcy i pracownicy DPS w Gorlicach ul. Michalusa 14

Boże Narodzenie 2016r.

Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2017

składają najserdeczniejsze życzenia.

Aby ten wyjątkowy czas był pełen rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, miłości i pokoju.

A radość płynąca ze Świąt, poczucie spełnienia niech towarzyszy przez cały Nowy Rok 2017.