z Tupotanem do tańca

W okresie 1.09.2015r. do 15.11.2015r. w naszym Domu realizowany był projekt: "Z TUPOTANEM DO TAŃCA". Realizatorem projektu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Kobylanki. Grupa Mieszkańców Domu wzięła udział w czterech spotkaniach zorganizowanych na terenie domu. Mieszkańcy chętnie brali udział w zajęciach z niecierpliwością oczekując kolejnych zajęć.

9 listopada odbyło się zakończenie projektu, podczas którego, na specjalnym dywanie zaprezentowano tańce europejskie i tańce w kręgu. Pomysł na napisanie projektu i sposobu na integrację ludzi młodych z seniorami okazał się sukcesem. Dziękujemy serdecznie realizatorom za możliwość uczestniczenia w projekcie i życzymy sukcesów, szczególnie w pisaniu nowych projektów.

Pożegnanie Lata 2015r.

Miesiąc wrzesień zaczyna się kojarzyć z zimnem, niechęcią, ale w naszym domu nie było żle. Czas nam mile upływał podczas zabaw, i wycieczek.

10 września 2015r. uczestniczyliśmy w XVIII Pożegnaniu Lata organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159.

15 września w związku z uroczystościami odpustowymi odbyliśmy Pielgrzymkę do Dędowca.

22 września wyjechaliśmy na wycieczkę do Kunowej. Było super, wioska indiańska, różne zwirzęta i pogoda dobra.

 

Czas wakacji

Okres wakacyjny wydaje sie być czasem odpoczynku, ale nie w naszym Domu. Również w czasie wakacji czas nam miło płynął. Dużo grillowaliśmy w naszym pięknym ogrodzie, śpiewliśmy i słuchaliśmy muzyki. Czasem w grillowaniu towarzyszli nam uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia lub mieszkańcy Domów pomocy Społecznej z Klimkówki i Gorlic ul. Sienkiewicza.

Ponadto 6 lipca 2015r. uczestniczyliśmy w pikniku Integracyjnym dla Mieszkańców DPS-ów powiatu gorlickiego. Organizatorem była Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Wyjdź z Domu". Piknik rozpoczął realizację projektu "Wyjdźy z domu" skierowanego do społeczności mieszkańców domów pomocy społecznej. Założeniem projektu jest zaktywizowanie mieszkańców dps-ów, pobudzenie ich do działania i realizowania swoich pasji. Projekt zakłada zrealizowanie takich działań jak: warsztaty malarskie, plener malarski, zajęcia z dogoterapii, zabawy integracyjne i wycieczkę do Europejskiego Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. 

W Zaczarowanym dworze

W dniu 27 sierpnia 2015r. mieliśmy przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach na imprezie pod nazwą "W Zaczarowanym Dworze". Pogoda piękna, śpiew, muzyka wprowadziła nas w nastrój dworski. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zabawy mieli przygotować potrawę "dworską". Na specjalnie przygotowanym stole odbył się przegląd potraw i degustacja. Były różności: pieczona kaczka, bigosy, pierogi z wątróbką, dziczyzna itp. Serdeczne podziękowania dla DPS w Zbyszycach za zaproszenie.

Spotkanie Świętojańskie

30 czerwca 2015r. w Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce jak w latach ubiegłych odbyło się Spotkanie Świętojańskie. Zrobiliśmy piękny wianek świętojański z kwiatów, ziół i traw, i pojechaliśmy się bawić. Pogoda sprzyjała w szukaniu kwiatu paproci, a szczęśliwcami okazali się mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sękowej. Następnie był grill i zabawa taneczna.