Życzenia

24 grudnia 2015r. Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny nie tylko dla pracowników i mieszkańców naszego Domu, ale dla wszystkich.

Andrzejki

19 listopada 2015r. w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa" dla mieszkańców Domu. Na zabawie gościliśmy przyjaciół z innych domów pomocy społecznej (powit gorlicki, jasielski, nowosądecki i limanowski). Podczas zabawy prezentowane były "kociołki czarownicy". Każdy z Domów przygotował coś pysznego, czarodziejskiego. Były wróżby, lanie wosku i tańce.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie udzielone podczas przygotowania imprezy. Dzięki hojności ludzi dobrego serca zostały przygotowane posiłki, upominki. Dziękujemy również za oprawę muzyczną.

Pożegnanie Lata 2015r.

Miesiąc wrzesień zaczyna się kojarzyć z zimnem, niechęcią, ale w naszym domu nie było żle. Czas nam mile upływał podczas zabaw, i wycieczek.

10 września 2015r. uczestniczyliśmy w XVIII Pożegnaniu Lata organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159.

15 września w związku z uroczystościami odpustowymi odbyliśmy Pielgrzymkę do Dędowca.

22 września wyjechaliśmy na wycieczkę do Kunowej. Było super, wioska indiańska, różne zwirzęta i pogoda dobra.

 

z Tupotanem do tańca

W okresie 1.09.2015r. do 15.11.2015r. w naszym Domu realizowany był projekt: "Z TUPOTANEM DO TAŃCA". Realizatorem projektu był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Kobylanki. Grupa Mieszkańców Domu wzięła udział w czterech spotkaniach zorganizowanych na terenie domu. Mieszkańcy chętnie brali udział w zajęciach z niecierpliwością oczekując kolejnych zajęć.

9 listopada odbyło się zakończenie projektu, podczas którego, na specjalnym dywanie zaprezentowano tańce europejskie i tańce w kręgu. Pomysł na napisanie projektu i sposobu na integrację ludzi młodych z seniorami okazał się sukcesem. Dziękujemy serdecznie realizatorom za możliwość uczestniczenia w projekcie i życzymy sukcesów, szczególnie w pisaniu nowych projektów.

W Zaczarowanym dworze

W dniu 27 sierpnia 2015r. mieliśmy przyjemność gościć w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach na imprezie pod nazwą "W Zaczarowanym Dworze". Pogoda piękna, śpiew, muzyka wprowadziła nas w nastrój dworski. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zabawy mieli przygotować potrawę "dworską". Na specjalnie przygotowanym stole odbył się przegląd potraw i degustacja. Były różności: pieczona kaczka, bigosy, pierogi z wątróbką, dziczyzna itp. Serdeczne podziękowania dla DPS w Zbyszycach za zaproszenie.