Andrzejki 2018

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest pod koniec listopada. To czas  w którym organizuje się zabawy przed rozpoczęciem się okresu Adwentu.

28 listopada zorganizowaliśmy  dla mieszkańców naszego Domu zabawę andrzejkową. Spotkanie zaczeliśmy od kawy, ciasta i barszczyku z pasztecikami. Mieszkańcy wspólnie śpiewali piosenki biesiadne , rozmawiali i w miłej atmosferze spędzali czas. 

 

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

18 pazdziernika zorganizowaliśmy w naszym Domu imprezę integracyjną pod nazwą : ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. Uczestniczyło w niej 12 zaprzyjaznionych placówek z powiatu: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego oraz jasielskiego. Po uroczystym obiedzie odbył się występ dzieci z Gorlickiego Domu Kultury. Nie zabrakło dobrej zabawy, słodyczy i drobnych upominków. 

Zapraszamy za rok.

 

Dzień pieczonego ziemniaka

25 września zostaliśmy zaproszeni na święto Pieczonego Ziemniaka gdzie organizatorem spotkania  były Warsztaty Terapii Zajęciowej z Lipinek.

Podopieczni WTZ wykonali koncert pieśni patriotycznych nawiązujący do tegorocznych  obchodów  100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Póznej zjedliśmy pyszną kiełbaskę ,pieczone ziemniaki i bawiliśmy się w rytm muzyki.

45 lecie DPS w Nowym Sączu

Mieszcząca sie przy ul. Emilii Plater w Nowym Saczu placówka obchodzila 45- lecie Domu. Pojechalismy z delegacja do Zajazdu Sądeckiego. Zebranych gości powitała dyrektor placówki- Maria Gabryś - przybliżając nam krótką historie domu. Zjedlismy pyszny obiad. atrakcją były  liczne zagadki i  konkursy. Bawiliśmy sie świetnie..... żal było odjeżdzać  

 

Pielgrzymka do Dębowca

 24 września pomimo zimna i niesprzyjającej pogody udaliśmy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej.  Uczestniczyliśmy w mszy Świętej, póznej mieszkańcy kupili sobie drobne pamiątki z zjedli ciepły posiłek. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego domu. Na pewno wrócimy tam za rok.