Wielkanoc 2016r.

Wieść radosną niosą dzwony, na wsze świata grają strony.

Że Zmartwychwstał Pan nad Pany, Bóg wszechmocny i kochany!

 Zdrowych, radosnych  Świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech tajemnica Zmartwychwstania stanie się dla nas źródłem odrodzenia wiary, wzmocnienia nadziei i zwycięstwa miłości.
Niech czas wielkanocny utrzyma w mocy nasze marzenia
by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia.
Aby nigdy nie brakło nam wzajemnej życzliwości
abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności.

                                         Wesołych świąt życzy Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy DPS

 

Wielki Post 2016r.

Czas Wielkiego Postu to czas przygotowujący do przeżycia najważniejszych Świąt dla chrześcijan, Świąt Wielkanocnych. W naszym domu przygotowywaliśmy piękne kwiaty z bibuły i ozdoby wielkanocne, które zostały wykorzystane do robienia palmy oraz przygotowania stołu na konkurs palm i stołów wielkanocnych. Uczestniczyliśmy w dwóch konkursach:

- 16 marca 2016r. wzięliśmy udział w konkursie palm i stołów wielkanocnych organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu na ul. Nawojowskiej 155, 

- 17 marca w GCK w Gorlicach w konkursie organizowanym przez Gorlickie Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Succurrere"

Po konkursach 18 marca delegacja mieszkańców naszego domu uczestniczyła w Drodze Krzyżowej uliczmi Folusza. Tradycyjnie organizatorami tej Drogi Krzyżowej jest Dom Pomocy Społecznej w Foluszu. Inscenizacji Misterium Męki Pańckiej przewodniczył ks. Biskup Edward Białogłoski, rozważania przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej prowadzili przedstawiciele zaproszonych Domów Pomocy Społecznej.

Życzenia

24 grudnia 2015r. Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny nie tylko dla pracowników i mieszkańców naszego Domu, ale dla wszystkich.

Karnawał

Karnawał w 2016r. nieco krótszy i tak odfitowałw różne imprezy. Z najważniejszych w których wzięliśmy udział to:

1. Spotkanie integracyjne organizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej pod hasłem "Z kolędą na ustach". Odbyło się w Remizie Strażackiej w Mszanie Dolnej -19 stycznia w mroźny dzień z odrobiną śniegu. Impreza była fajna, występy dzieci, kolędowanie i muzyka porywająca do tańca.

2. 21 stycznia w naszym domu odbyło się spotkanie z uczestnikami Dziennego Ośrodka Wsparci.

3. 28 stycznia w barokowej Świątyni w Lipinkach odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. Nasz mieszkaniec pan Stanisław za śpiewi grę na gitarze zdobył złotą Wiolinkę.  

Andrzejki

19 listopada 2015r. w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa" dla mieszkańców Domu. Na zabawie gościliśmy przyjaciół z innych domów pomocy społecznej (powit gorlicki, jasielski, nowosądecki i limanowski). Podczas zabawy prezentowane były "kociołki czarownicy". Każdy z Domów przygotował coś pysznego, czarodziejskiego. Były wróżby, lanie wosku i tańce.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie udzielone podczas przygotowania imprezy. Dzięki hojności ludzi dobrego serca zostały przygotowane posiłki, upominki. Dziękujemy również za oprawę muzyczną.