Jasełka- DOW

8 stycznia- jak co roku gościliśmy w naszym domu uczestników Dziennego Ośrodka Wsparcia, którzy przybyli do nas z kolędą. Wspólnie z mieszkańcami śpiewali kolędy i rozmawiali o tradycjach świątecznych. Bardzo miło spędziliśmy ten czas.

Mikołaj 2018 r

Jak co roku 6 grudnia przybył do naszego Domu Święty Mikołaj z pomocnikami i obdarował naszych podopiecznych upominkami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Wizyta Mikołaja wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Andrzejki 2018

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest pod koniec listopada. To czas  w którym organizuje się zabawy przed rozpoczęciem się okresu Adwentu.

28 listopada zorganizowaliśmy  dla mieszkańców naszego Domu zabawę andrzejkową. Spotkanie zaczeliśmy od kawy, ciasta i barszczyku z pasztecikami. Mieszkańcy wspólnie śpiewali piosenki biesiadne , rozmawiali i w miłej atmosferze spędzali czas. 

 

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych 2018 r

Po raz IX odbył sie Powiatowy konkurs szopek Bożonarodzeniowych pod nazwą "Betlejem w oczach osób niespełnosprawnych".Organizatorem spotkania były Warsztaty Terapii Zajęciowej z Lipinek. 

Podopieczni WTZ przygotowali jasełka, po których pojawił się Święty Mikołaj z prezentami. Wspólnie pośpiewaliśmy kolędy, degustowalismy pyszne potrawy wigilijne. Komisji podobały sie wszystkie wykonane szopki. W świątecznym nastroju wróciliśmy do naszego Domu.

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

18 pazdziernika zorganizowaliśmy w naszym Domu imprezę integracyjną pod nazwą : ZŁOTA POLSKA JESIEŃ. Uczestniczyło w niej 12 zaprzyjaznionych placówek z powiatu: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego oraz jasielskiego. Po uroczystym obiedzie odbył się występ dzieci z Gorlickiego Domu Kultury. Nie zabrakło dobrej zabawy, słodyczy i drobnych upominków. 

Zapraszamy za rok.