Zaproszenie

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych

na

Dzień Otwarty domu w dniu 22 czerwcz 2016r. od godz. 1000. 

W trakcie spotkania można uzyskać informacje dotyczące zasad ubiegania się o skierowanie do domu pomocy społecznej, z zasadami odpłatności, poznać warunki panujące w naszym domu i jego działalność.

maj 2016r.

W miesiącu maju nasi mieszkańcy pomimo zimna i niesprzyjajacej pogody uczęstniczyli chętnie w organizowanych zajęciach terapeutycznych zarówno na terenie domu jak i poza dps.

16 maja w drógi dzień Zielonych Świąt delegacja mieszkańców pojechała do Domu Pomocy w Sękowej na biesiadowanie przy pieczeniu jajecznicy na ognisku. Pomimo zimna była miła, przyjazna atmosfera, były występy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lipinek oraz Ośrodka Wsparcia z Gorlic.

22 maja część mieszkańców uczestniczyła w  Marszu Żonkilowym i Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych. Punktem kulminacyjnym był występ zespołu Baciary.

24 maja delegacja mieszkńców wzięła udział w XI konkursie Prac Terapii Zajęciowej organizowanym przez DPS w Limanowej. Tematem prezentowanych prac było "szczęście", każdy z uczestników prezentował swoje talizmany szczęścia. To takie chwile łączące ludzi, pozwalające przeżyć coś wyjątkowego, pozostawiające miłe wspomnienia są prawdziwym szczęściem.

Wielki Post 2016r.

Czas Wielkiego Postu to czas przygotowujący do przeżycia najważniejszych Świąt dla chrześcijan, Świąt Wielkanocnych. W naszym domu przygotowywaliśmy piękne kwiaty z bibuły i ozdoby wielkanocne, które zostały wykorzystane do robienia palmy oraz przygotowania stołu na konkurs palm i stołów wielkanocnych. Uczestniczyliśmy w dwóch konkursach:

- 16 marca 2016r. wzięliśmy udział w konkursie palm i stołów wielkanocnych organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu na ul. Nawojowskiej 155, 

- 17 marca w GCK w Gorlicach w konkursie organizowanym przez Gorlickie Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Succurrere"

Po konkursach 18 marca delegacja mieszkańców naszego domu uczestniczyła w Drodze Krzyżowej uliczmi Folusza. Tradycyjnie organizatorami tej Drogi Krzyżowej jest Dom Pomocy Społecznej w Foluszu. Inscenizacji Misterium Męki Pańckiej przewodniczył ks. Biskup Edward Białogłoski, rozważania przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej prowadzili przedstawiciele zaproszonych Domów Pomocy Społecznej.

Wielkanoc 2016r.

Wieść radosną niosą dzwony, na wsze świata grają strony.

Że Zmartwychwstał Pan nad Pany, Bóg wszechmocny i kochany!

 Zdrowych, radosnych  Świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech tajemnica Zmartwychwstania stanie się dla nas źródłem odrodzenia wiary, wzmocnienia nadziei i zwycięstwa miłości.
Niech czas wielkanocny utrzyma w mocy nasze marzenia
by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia.
Aby nigdy nie brakło nam wzajemnej życzliwości
abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności.

                                         Wesołych świąt życzy Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy DPS

 

Karnawał

Karnawał w 2016r. nieco krótszy i tak odfitowałw różne imprezy. Z najważniejszych w których wzięliśmy udział to:

1. Spotkanie integracyjne organizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej pod hasłem "Z kolędą na ustach". Odbyło się w Remizie Strażackiej w Mszanie Dolnej -19 stycznia w mroźny dzień z odrobiną śniegu. Impreza była fajna, występy dzieci, kolędowanie i muzyka porywająca do tańca.

2. 21 stycznia w naszym domu odbyło się spotkanie z uczestnikami Dziennego Ośrodka Wsparci.

3. 28 stycznia w barokowej Świątyni w Lipinkach odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lipinkach. Nasz mieszkaniec pan Stanisław za śpiewi grę na gitarze zdobył złotą Wiolinkę.