Tłusty Czwartek i Ostatki

28 lutego- Tłusty Czwartek- połączyliśmy wraz z ostatkami. W pracowni terapii  zajęciowej podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców pyszne gofry oraz rogalik,  śpiewaliśmy  piosenki biesiadne , rozmawialiśmy i miło spędzaliśmy czas.

 

Terapia zajęciowa - przygotowania do świąt

Do świąt Wielkanocnych zostało  jeszcze sporo czasu ....ale my nie próżnujemy,zaczeliśmy powoli przygotowania. W pracowni terapii zajęciowej mieszkańcy naszego domu wykonują ozdoby świąteczne tj. pisanki, kwiaty do palmy,kartki świąteczne oraz stroiki. 

 

Karnawał w DPS-ie

5 lutego odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza pod opieką Pana Marka Grybosia i Pani Anny Belczyk. Uczniowie zaprezentowali koncert piosenek biesiadnych. Mieszkańcy  świetnie się bawili i śpiewali wspólnie z młodzieżą.Spotkanie zakończyło się  degustacją pysznych pączków.  

Spotkanie z panią dietetyk

   12 lutego odwiedziła nas Pani dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante z Gorlic. Dowiedzieliśmy się wielu cennych wskazówek dotyczącego zdrowego odżywiana się. Głównym tematem spotkania było zachęcenie mieszkańców do większego ruchu i zapobiegania chorobą  które są zależne od złego żywienia. Mieszkańcy mieli możliwość dowiedzieć się jak złe nawyki żywieniowe negatywnie wpływają na nasz organizm i jak sobie z tym problemem radzić.

Spotkanie integracyjne- Mszana Dolna

23 stycznia udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej na zabawę karnawałową pod hasłem "Z kolędą na ustach". Spotkane zaczęło się od wspólnego kolędowania, wystąpiła również grupa kolędnicza Dolina Mszanki. Wszyscy mieszkańcy świetnie się bawili. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do naszego domu.