listopad 2016

Listopad 2016r.

10 listopada wzięliśmy udział w zabawie listopadowo-patriotycznej. Była to zabawa integracyjna dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z naszego powiatu. Zabawa miała charakter biesiady, którą prowadził chór Belfersingers z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Autorem spotania była Fundacja Wyjdź z domu.

16 listopada nasz Dom obchodził jubileusz 25 -lecia, który został połączony z zabawą Andrzejkową. Impreza została wzbogacona występami zespołu Pogórzanie z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele powiatu, miasta, delegacje z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, jasielskiego, gorlickiego.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w organizacji imprezy.  

wrzesień w naszym domu

Wrzesień zwiastuje zbliżającą się jesień. Jeszcze ciepłe dni pozwoliły nam korzystać z uroków kończącego się lata.

15 września w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach wzięliśmy udział w imprezie " W każdym domu inaczej smakuje chleb". DPS działający już 30 -lat po raz kolejny był organizatorem festynu. Pogoda była piękna, kożystając ze słońca bawiliśmy się super.

22 września byliśmy uczestnikami zabawy "Pożegnanie lata" organizowanej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159. Prawdziwie żegnaliśmy lato, pogoda zupełnie dopasowana: zimno, pochmurno, szybko zrobiło się ciemno, ale nic nam nie przeszkodziło dobrze się bawić przy gorących dźwiękach muzyki.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym Domom za pamięć i zaproszenia. Pozdrawiamy.

czerwiec 2016

Czerwiec 2016r. w naszym DPS obfitował w spotkania integracyjne.

12 czerwca uczestniczyliśmy w Pikniku Integracyjnym Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Starostwo Powiatu Gorlickiego. Podczas Pikniku można było zwiedzić obiekty znajdujące się w skansenie, m.in.: drewniane domy, spichlerz, poznać warunki życia Pogórzan, zobaczyć stroje ludowe. Spotkanie umilały występy zespołów oraz orkiestry dętej z Dominikowic.

22 czerwca był Dniem otwartym dla naszego Domu, również w tym dniu przybyło do nas wiele rodzin naszych mieszkańców na spotkanie ze swoimi bliskimi. Były chwile radości, wzruszeń, życzliwości. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszych mieszkańców, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyjechali aby spotkać się z bliskimi i pracownikami Domu. 

23 czerwca odbyło się Spotkanie Świętojańskie na terenie Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać występ łemkowskiego zespołu folkowego Serencza oraz wzięliśmy udział w konkursie na kapelusz ozdobiony kwiatami. Była super zabawa.

28 czerwca wzięliśmy udział w Festynie organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. E. Plater. Prawdziwą "ucztą dla ucha" był koncert w wykonaniu przedstawicieli Orkiestry Straży Granicznej, która cały czas przygrywała do tańca. Zabawa była fajna, były konkursy, nagrody, miłe towarzystwo, za co dziękujemy organizatorom.

  

Czas na lato

Okres wakacyjny przeminął szybko, atrackcji nam nie brakowało. Korzystaliśmy z ciepłej, słonecznej pogody miło spędzając czas w  ogrodzie.

Od sierpnia m.in. dla mieszkańców naszego Domu realizowany jest projekt pt. "Wyjdźmy z domu" w ramach, którego prowadzone są zajęcia terapii kreatywnej, zabawy integracyjne i wycieczki. W ramach projektu odbył się grill integracyjny na terenie Klimkówki. Byliśmy również na wycieczce w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. 

23 sierpnia wzięliśmy udział w Paradzie koszy z plonami ziemi. Organizaterem imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Sienkiewicza 30 

 

Superwizja dla pracowników DPS

Pracownicy naszego Domu uczestniczą w superwizji realizowanej w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”.  Jej celem jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i podniesienie skuteczności pracy, udzielenie wsparcia, sprzyjanie rozwojowi tych pracowników, a także identyfikowanie źródeł i sposobów pokonywania trudności w pracy oraz wzmacnianie umiejętności komunikowania się pracowników z mieszkańcami, współpracownikami i instytucjami oraz otoczeniem, w którym funkcjonują.

Projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” jest realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.sppw.rops.krakow.pl