Boże Narodzenie 2016r.

Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2017

składają najserdeczniejsze życzenia.

Aby ten wyjątkowy czas był pełen rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, miłości i pokoju.

A radość płynąca ze Świąt, poczucie spełnienia niech towarzyszy przez cały Nowy Rok 2017.

Adwent 2016r.

Adwent, czyli okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jak co roku napełnia nas spokojem, skłania do refleksji, pokuty. To czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.

Starym zwyczajem, ku czci Świętego Mikołaja, Biskupa Miry, 6 grudnia do naszego Domu przyjechał Święty Mikołaj z pomocnikami i obdarował Mieszkańców upominkami. Samo wydarzenie sprawiło nam wiele radości, ale i uświadomiło nam jak niewiele czasu pozostało na przygotowania do Świąt. Ubieranie choinek, robienie stroików i ten magiczny czas wspólnej Wigilii i Świąt.

21 grudnia na terenie naszego Domu odbyło się spotkanie Wigilijne, które było podsumowaniem realizowanych działań w ramach projektu "Wyjdź z domu". Spotkanie uświetnił pięknym śpiewem zespół folkowy Serencza, było wspólne kolędowanie, mogliśmy oglądać prace uczestników projektu, a na zakończenie przyjechał Święty Mikołaj z nagrodami dla uczestników projektu.

 

wrzesień w naszym domu

Wrzesień zwiastuje zbliżającą się jesień. Jeszcze ciepłe dni pozwoliły nam korzystać z uroków kończącego się lata.

15 września w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach wzięliśmy udział w imprezie " W każdym domu inaczej smakuje chleb". DPS działający już 30 -lat po raz kolejny był organizatorem festynu. Pogoda była piękna, kożystając ze słońca bawiliśmy się super.

22 września byliśmy uczestnikami zabawy "Pożegnanie lata" organizowanej w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159. Prawdziwie żegnaliśmy lato, pogoda zupełnie dopasowana: zimno, pochmurno, szybko zrobiło się ciemno, ale nic nam nie przeszkodziło dobrze się bawić przy gorących dźwiękach muzyki.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym Domom za pamięć i zaproszenia. Pozdrawiamy.

listopad 2016

Listopad 2016r.

10 listopada wzięliśmy udział w zabawie listopadowo-patriotycznej. Była to zabawa integracyjna dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z naszego powiatu. Zabawa miała charakter biesiady, którą prowadził chór Belfersingers z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Autorem spotania była Fundacja Wyjdź z domu.

16 listopada nasz Dom obchodził jubileusz 25 -lecia, który został połączony z zabawą Andrzejkową. Impreza została wzbogacona występami zespołu Pogórzanie z Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele powiatu, miasta, delegacje z zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, jasielskiego, gorlickiego.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w organizacji imprezy.  

Czas na lato

Okres wakacyjny przeminął szybko, atrackcji nam nie brakowało. Korzystaliśmy z ciepłej, słonecznej pogody miło spędzając czas w  ogrodzie.

Od sierpnia m.in. dla mieszkańców naszego Domu realizowany jest projekt pt. "Wyjdźmy z domu" w ramach, którego prowadzone są zajęcia terapii kreatywnej, zabawy integracyjne i wycieczki. W ramach projektu odbył się grill integracyjny na terenie Klimkówki. Byliśmy również na wycieczce w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. 

23 sierpnia wzięliśmy udział w Paradzie koszy z plonami ziemi. Organizaterem imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Sienkiewicza 30