Występ świąteczny

24 stycznia gościły u nas dzieci z Zespolu Szkolno Przedszkolnego z Rożnowic. Uczniowie przygotowali dla naszym mieszkańców świąteczny występ. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i degustowaliśmy pyszne pierniczki , które przygotowały dla nas dzieci. Jestesmy ogromnie wdzięczni uczniom jak i nauczycielom za okazałe serce.

Przeglad Kolęd i Pastorałek

23 stycznia w zabytkowej świątyni barokowego kościoła w Lipinkach odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem wokalnym. Nasz dom reprezentowały Pani Zosia i Pani Michalina, które zaśpiewały kolęde" Cicha Noc". Wszyscy uczestnicy dostali dyplom i złota wiolinkę. Po zakończonym konkursie odbyła się msza święta, pózniej wszyscy udali  się na wspólny posiłek i zabawę karnawałową.

Kolędowanie

 Kolędowania to szczególny czas, który niesie ze sobą wiele refleksji i tworzy szczególną atmosferę świąteczną.

14 stycznia odwiedzili nas z  uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia i Warsztatów Treapii Zajęciowej z Gorlic. Celem takich spotkan jest podtrzymanie pieknej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz integracja osób niepełnosprawnych. 

" Z kolędą na ustach "

21 stycznia braliśmy udział w spotkaniu integracyjnym organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej pod hasłem " Z kolędą na ustach". Impreza ta odbyła się w Remizie Strażackiej w Mszanie Dolnej. Miło spędziliśmy czas rozmawiając i słuchając pięknych kolęd. Pózniej odbyła się zabawa , która porwała nas do tańca. Zmęczeni ale  bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego domu.

Wigilia w Zagórzanach

18 grudnia Fundacja Wyjdz z domu zorganizowała wigilię dla mieszkańców. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy , połamaliśmy się opłatkiem, zjedliśmy pyszne potrawy wigilijne. Na pożegnanie spotkania pojawił się Święty Mikołaj z podarunkami.