Święta

Kiedy w Betlejem rodzi się Dziecię

Radość przynosi wszystkim na świecie

Niech wraz z Bożą Dzieciną dni szczęśliwie płyną

A pokój jak gwiazdka niech świeci

                                                                 Niech ta magiczna noc Wigilijnego Wieczoru

                                                          pomoże nam głębiej przeżyć tajemnicę Narodzenia Pańskiego.

                                                       Niech Dziecię Jezus umacnia w sercach miłość i krzepi nadzieję.

                                                      A czuwająca u żłóbka Maryja niech Nam uprasza potrzebne Łaski

                                                              I moce na trud każdego dnia 2018 roku.

                                                                                     Błogosławionych Świąt życzą: Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy DPS

 

udział w projekcie

Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w zajęciach i spotkaniach rekreacyjnych organizowanych w ramach projektu przez Stowarzyszenie 'Wyjdź z domu". Chętni mieszkańcy korzystali z zajęć terapii kreatywnej, prowadzonych w formie warsztatów w różnych dziedzinach sztuki np. muzyki, malarstwa, rzeźby. Mieszkańcy chętnie wzięli udział w cyklu spotkań integracyjnych z innymi DPS powiatu gorlickiego m. in. w grilu -biesiadzie, zabawie z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz spotkaniu wigilijnym. Wszystkie zajęcia i spotkania wyzwoliły w nas pewne refleksje, że na każdey etapie życia można się nauczyć czegoś nowego, całe życie należy odkrywać w sobie nowe talenty, nie można zamykać się na nowych ludzi, a choroba czy starość nie jest przeszkodą do dalszego aktywnego uczestniczenia w społeczeństwie.

Dziękujemy szcególnie przedstawicielom Stowarzyszenia, za stworzenie możliwości uczestniczenia w projekcie. Życzymy sukcesów w pisaniu kolejnych projektów. 

 

 

 

lato 2017r.

Pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich rodzin naszych mieszkańców, które wzięły udział w kolejnym "spotkaniu z rodzinami", szczególnie za słowa wdzięczności, zadowolenia, nawet wzruszenie. Dzięki temu czujemy się dowartościowani, potrzebni i możemy odczuwać satysfakcję z naszej pracy.  Zapraszamy za rok.

Okres letni szczególnie w tym roku przebiegł bardzo szybko, pogoda zmienna, aczkolwiek nie można narzekać. Wolny czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu, wśród drzew i kwiatów, bawiąc się przy grillu, muzyce, śpiewie.

wrzesień 2017

Wrzesień 2017r. był obfity w imprezy, wyjazdy

29 sierpnia bawiliśmy się na Dożynkach w DPS Gorlice ul. Sienkiewicza. Pogoda sprzyjała, przygotowane kosze z plonami ziemi były ogromne i do tego przepyszne pierogi z różnymi farszami ( z kapustą, śliwami, ruskie, ze szpinakiem, z mięsem itp.), które przywozili uczestnicy imprezy.

7 września odwiedziliśmy mieszkańców DPS w Szczyrzycu, gdzie odbywała się olimpiada sportowa w szachach. szło nam dobrze ale pucharu nie zdobyliśmy.

14 września żegnaliśmy kolejny raz LATO, jak zwykle w DPS w Nowym Sączu przy ul. Nawojowskiej 159. Wróciliśmy zadowoleni z zabawy.

19 września bawiliśmy się w DPS w Zbyszycach, gdze tym razem przygotowywaliśmy przetwory.

27 września byliśmy na wycieczce w Troi Podkarpackiej i w Iwoniczu. Należy podkreślić, że w Troi dużo ciekawych rzeczy można było zobaczyć a w Iwoniczu zrelaksować się i odprężyć pijąc wodę. Prosimy o więcej.

Dzień otwarty w DPS

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14

serdecznie zapraszają w dniu 21 czerwca 2017r. w godz. 10.00 - 14.00 

wszystkich zainteresowanych

na Dzień Otwarty Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ul. Michalusa 14 

W tym dniu będzie można uzyskać niezbędne informacje dotyczące zasad kierowania do DPS, zasad odpłatności, zapoznać się z warunkami panującymi w naszym DPS.