8 Marca

8 Marca to dzień wyjątkowy dla każdej z Pań. W tym dniu przygotowaliśmy spotkanie w pracowni terapii zajęciowej przy ciastku i kawie. Panowie złożyli  życzenia płci pięknej. 

Tłusty Czwartek i Ostatki

28 lutego- Tłusty Czwartek- połączyliśmy wraz z ostatkami. W pracowni terapii  zajęciowej podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców pyszne gofry oraz rogalik,  śpiewaliśmy  piosenki biesiadne , rozmawialiśmy i miło spędzaliśmy czas.

 

Spotkanie z panią dietetyk

   12 lutego odwiedziła nas Pani dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante z Gorlic. Dowiedzieliśmy się wielu cennych wskazówek dotyczącego zdrowego odżywiana się. Głównym tematem spotkania było zachęcenie mieszkańców do większego ruchu i zapobiegania chorobą  które są zależne od złego żywienia. Mieszkańcy mieli możliwość dowiedzieć się jak złe nawyki żywieniowe negatywnie wpływają na nasz organizm i jak sobie z tym problemem radzić.

Terapia zajęciowa - przygotowania do świąt

Do świąt Wielkanocnych zostało  jeszcze sporo czasu ....ale my nie próżnujemy,zaczeliśmy powoli przygotowania. W pracowni terapii zajęciowej mieszkańcy naszego domu wykonują ozdoby świąteczne tj. pisanki, kwiaty do palmy,kartki świąteczne oraz stroiki. 

 

Karnawał w DPS-ie

5 lutego odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza pod opieką Pana Marka Grybosia i Pani Anny Belczyk. Uczniowie zaprezentowali koncert piosenek biesiadnych. Mieszkańcy  świetnie się bawili i śpiewali wspólnie z młodzieżą.Spotkanie zakończyło się  degustacją pysznych pączków.